Стало відомо, яким буде тариф на опалення в новому сезоні 2023-2024: офіційно від Кабміну

27

З року в рік всі чекають з острахом, що Кабмін знову оголосить про підвищення ціни на опалення. Не виключення і новий опалювальний сезон 2023-2024, який почнеться вже незабаром.

Отже, чи зміниться ціна на тепло та яким буде тариф для українців читайте детальніше в матеріалі.

За офіційними даними Кабміну тариф для населення України у період військового стану залишиться незмінним. Про це свідчить офіційно оприлюднена на сайті постанова №896. Тариф точно залишиться незмінним до 15 квітня 2024 року.

Тож, яка ціна за газ буде для населення. Як і минулоріч один кубометр газу обійдеться у 7, 420 грн із ПДВ.

За словами Дмитра Шмигаля, уряд максимально намагається мінімізувати витрати населення, адже розуміє наскільки складно жити в умовах війни.

Варто відзначити, що тарифи на тепло стосуються саме споживачів централізованого опалення та індивідуального газового опалення.

Тариф на теплопостачання для споживачів, які перейшли на опалення завдяки електроприладам буде кардинально відрізнятися.

Якщо ще декілька років тому ця альтернатива обігріву житла була вигідною та доступною, то у 2023-2024 опалювальному сезоні, більшість задумаються про повернення до газу.

Ще у 2022 році українці, які обігрівалися завдяки електроенергії опинилися у безвихідній ситуації. Після масових обстрілів енергетичних об’єктів України, частина населення залишилася без постійного електропостачання, через, що багатьом довелося трішки померзнути.

У цьому ж році ситуація може повторитися. Хоч енергетики і запевняють, що ситуація з енергетичними ресурсами стабільна, все ж не виключно, що будуть тривалі блекауту.

Крім, цього змінився і тариф на електроенергію. Якщо у минулому році це були 1,44 грн за кіловат, то зараз ця цифра подвоїлася і становить 2,65 грн за кіловат.

Яким все-таки буде опалювальний сезон буде відомо згодом. А поки будемо сподіватися, що в усіх українських домівках буде тепло.