Зеленський звернувся до росіян з приводу мобілізації: протестуйте або здавайтеся в полон

62

Президент нагадав, що за півроку в Україні загинули понад 55 тис.російських солдатів.

Президент Володимир Зеленський звернувся до росіян з приводу мобілізації на війну проти України і закликав їх протестувати або здаватися в полон.

Про це він сказав у відеозверненні, інформує UAINFO.org.

"Коли Росія заявляє, що нібито хоче переговорів, а сама оголошує мобілізацію… Коли Росія знає чітку позицію України про неможливість дипломатичного процесу після проведення Росією будь-яких псевдореферендумів… Всім все ясно. Росія сама ховає перспективу переговорів своїми ж руками", — сказав Зеленський.

Він звернувся до росіян російською мовою.

"У містах Росії пройшли протести проти мобілізації. І нехай і не масові, але вони були. І є. І це показник. Не тільки в Москві і Петербурзі. Ми знаємо реальний настрій в регіонах Росії. Ми бачимо, що люди в Дагестані, в Бурятії, в інших національних республіках і областях Росії розуміють, що їх просто кинули. Кинули на смерть", — зазначив президент.

Зеленський поставив питання, чому, наприклад, дагестанці "повинні гинути на Харківщині або під Донецьком".

"Та тому, що одна людина в Росії так вирішила — за всіх громадян Росії. Немає іншої причини. Так він хоче", — додав він.

Звертаючись до росіян, Зеленський підкреслив, що вони "вже співучасники всіх цих злочинів, вбивств і тортур українців".

"Тому що ви мовчали. Тому що ви мовчите. І зараз для вас час вибору. Для чоловіків в Росії — це вибір: загинути або жити, стати калікою або зберегти здоров'я. Для жінок в Росії вибір — втратити назавжди чоловіків, синів, онуків або все-таки спробувати захистити їх від загибелі, від війни, від однієї людини", — сказав глава держави.

Читайте також: Путін дуже ризикує з мобілізацією молоді: серед неї найбільше противників війни з Україною – WP

Говорячи про кількість людей, яких хочуть мобілізувати в РФ, Зеленський зазначив, що повістки на 300 тис.осіб були надруковані і підписані заздалегідь, ще до того, як з'явилося рішення про мобілізацію.

"Наша розвідка це довела. Але російське керівництво готується забрати в армію до мільйона чоловіків — це те головне, про що вони зараз замовчують", — підкреслив президент.

При цьому, додав він, росіян "будуть брати всіх без розбору".

"Не тільки військових в запасі, а будь-яких чоловіків. Будь-кого, кого так залякають, щоб він боявся ухилятися від війни більше, ніж загинути на війні", — підкреслив Зеленський.

Він нагадав, що на цій війні за півроку загинули 55 тисяч російських солдатів.

"Десятки тисяч поранені, скалічені. Хочете більше? Ні? Тоді протестуйте. Боротися. Тікати. Або здавайтеся в український полон. Це варіанти для вас, щоб вижити", — сказав глава держави.

Читайте також: Мобілізація в РФ: чоловік вистрибнув з вікна військкомату, тепер його розшукують

Звертаючись до російських матерів, Зеленський закликав не сумніватися, що діти високопоставлених чиновників на війні проти України не опиняться.

"Ті, хто приймають рішення у вашій країні, бережуть своїх дітей. А Ваших дітей навіть не ховають. А ми своїх повертаємо", — резюмував він.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube