РФ почала бити з С-400 ракетами 48Н6ДМ по містах: звідки б’ють, загроза та протидія

69

РФ почала бити з С-400 ракетами 48Н6ДМ по містах: звідки б'ють, загроза та протидія

Defense Express отримав фото уламків ракет, якими РФ обстріляла Київ 14 січня, мова йде про 48Н6ДМ від С-400, що означає, що під загрозою аналогічних вкрай небезпечних невибіркових ударів цілий ряд міст на значному віддалені від кордону чи лінії фронту

Армія РФ під час чергового терористичного удару по Україні використала зенітні ракетні комплекси С-300 та С-400, зокрема під їх удар потрапив Київ, про це офіційно повідомлено Командуванням Повітряних Сил України.

Водночас Defense Express з власних джерел отримав фото уламків цих зенітних ракет, які дозволяються без жодних варіантів їх ідентифікувати, як 48Н6ДМ через нанесені маркування. І попри те, що раніше ворог вже неодноразово застосовував ракети від С-300, мова йшла про ракети 5В55, які мають меншу дальність польоту та меншу бойову частину.

Ракета 48Н6ДМ, яка не знаходиться на озброєнні ЗСУ, має більшу бойову частину, а головне — дальність польоту. Для 5В55 дальність ураження повітряних цілей становить до 75 км, а вага бойової частини — 133 кг. У 48Н6ДМ — 250 км та 180 кг відповідно.

Пусковим районом для пуску ракет 48Н6ДМ з С-400, з максимальною долею вірогідності, є територія білоруського аеродрому "Зябровка", який знаходиться під Гомелем, всього у 20 км від кордону з Україною. Саме цей аеродром у Білорусі вже офіційно фігурував як пусковий район С-300 для ударів по наземних об'єктах у Чернігівській області.

Читайте також: У ЗСУ пояснили, чому під час атаки на Київ не спрацювала повітряна тривога

Про це детальніше у черговому подкасті Defense Express:

Враховуючи важливість інформації, мета якої довести, що тепер нехтувати сигналами повітряної тривоги стало у рази небезпечніше, головні аспекти викладаємо у текстовій версії:

Доведена дальність пуску 48Н6ДМ у ролі ракети "земля-земля" становить від 230 км і це показник можливо вважати "від". Ця зона ураження дозволяє тримати під прицілом з території Білорусі не тільки столицю України, але й такі міста, як Житомир, Рівне, Луцьк та Львів.

Раніше, через використання рашистами ракет 5В55 з доведеною дальністю пуску по наземних цілях у 120 км, всі ці міста не перебували у зоні ризику. 120 км з "білоруського напряму" дозволяло тримати армії РФ у прицілі лише міста на умовній лінії Ковель-Сарни-Коростень.

Тепер з огляду на останній удар, а також те, що й серед уламків ракет, які ворог застосував ще у грудні також були знайдені елементи ракет 48Н6ДМ, ворог почав систематично використовувати й новіші та далекобійніші ракети вже від С-400.

Важливо зазначити, що використання зенітних ракет для ударів по землі передбачає їх пуск за балістичною траєкторією. І їх перехоплення потребує комплексів протиракетної оборони, таких як Patriot PAC3 з кінетичними перехоплювачами MSE. Чому так, детально пояснено в окремому матеріалі стосовно різниці між протиракетною та протиповітряною обороною.

Також треба зважити на величезну максимальну швидкість ракети 48Н6ДМ — 2,5 км/с. Таким чином політ на 230 км складає орієнтовно декілька хвилин. Все це потребує адекватної реакції на сигнал повітряної тривоги.

Враховуючи механізм наведення ракети 48Н6ДМ у режимі "земля-земля", який, як і у 5В55 — радіокомандний, тобто для точності удару необхідно мати пряму радіолокаційну видимість між РЛС та ракетою, при дальності пуску 230 км управління ракетою втрачається на висоті приблизно 3 км. Далі ракета просто падає приблизно у район цілі за інерціальною системою навігації. Зенітні ракети 48Н6ДМ оснащені "контактним підривачем", який реагує на проходження поряд з повітряною ціллю. У випадку удару по наземній цілі він може спрацювати ще на незначній висоті або під час контакту з поверхнею.

Маса ракети 48Н6ДМ та її швидкість, разом із розміром бойової частини, дозволяє у випадку потрапляння у житловий будинок легко пробити стіни чи дах та завдати значних руйнувань. У випадку підриву на незначній висоті — уразити готовими уламками цивільне населення, тим більше, що саме з метою максимальної уламковості й сконструйовані бойові частини зенітних ракет.

Точність не дозволяє говорити про вибір для удару конкретного об'єкта і ціллю для атаки РФ може бути лише місто загалом. Про що чудово знають самі рашисти. Таким чином, пуски з С-400 ракетами 48Н6ДМ становлять значну загрозу для цивільного населення. Тому закликаємо не нехтувати сигналами повітряної тривоги.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Предыдущая статья«Укренерго» заявляє про зростання дефіциту, зменшені ліміти та аварійні відключення в п’яти областях
Следующая статьяРосіяни обстріляли щонайменше 16 населених пунктів Харківщини — Генштаб ЗСУ