Іран, Ізраїль та дрони: Семиволос пояснив, на що розраховує Росія та чого чекати Україні

106

На сьогодні справді можна говорити про те, що Іран – це країна, яка разом з Білоруссю веде війну проти України

Ізраїль не має "антидоту" проти іранських дронів. Ізраїльтяни збили лише два таких дрони, і цього замало, щоб напрацювати якийсь алгоритм боротьби з ними. Думаю, що ізраїльтяни більше зацікавлені у співпраці з Україною, і про це вже говорили ізраїльські експерти. Якраз навпаки — Україна може допомогти Ізраїлю краще зрозуміти природу цих дронів, їхні слабкі сторони, як проти них боротися, і тому подібне, пише директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос для НВ, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Росіяни модернізували іранські дрони: експерт пояснив, чому вони стали небезпечнішими

Інша річ, що ми, як мінімум, маємо зробити, щоб ця співпраця була не на словах, а на ділі. Але цього поки немає.

Було заява ізраїльського міністра у справах діаспори Нахмана Шая про те, що Ізраїль має постачати зброю Україні. Але є проблема цієї заяви. По перше, — це заява непрофільного міністра. По-друге — уряд Ізраїлю зараз перебуває у занепадаючому стані у зв’язку з виборами (1 листопада). Шансів на те, що коаліція переможе, не так багато. Це означає, що міністр, роблячи такі заяви, нічим не ризикує.

Є великий шанс, що до влади прийде Біньямін Нетаньяху — відомий опортуніст. Людина, яка добре ставиться до Путіна. І в цій ситуації більше шансів, що Нетаньяху пробуватиме використати свою перемогу, аби виторгувати у росіян щось, і не піде на конфлікт з ними. Принаймні, сигнали, які надходять із Москви, свідчать про те, що вони чекають повернення Нетаньяху до влади з метою максимально відірвати Ізраїль від західного альянсу, враховуючи складні відносини Нетаньяху та Байдена. І, умовно кажучи, перетворити Ізраїль на другу Туреччину. Тому заява міністра Шая красива, надихаюча, але порожня.

Тепер щодо Ірану. Це вже секрет Полішинеля, що вони постачали, постачають, і, скоріше за все, постачатимуть дрони. Складно зробити лише перший крок, а потім чи дрони, чи ракети — яка різниця. Це ситуація, коли іранці втягуються у цю війну. На сьогодні справді можна говорити про те, що Іран — це країна, яка разом з Білоруссю веде війну проти України. Єдина між ними відмінність — іранці категорично відмовляються визнавати, що це їхні дрони. Також іранці не робили заяв, які би підривали українську територіальну цілісність. І це те, що відрізняє їх від росіян. Однак українці ставляться до них, як і до білорусів, — не роблять останнього кроку щодо розірвання дипломатичних відносин.

Читайте також: Путін може застосувати ядерну зброю в Україні – спецслужби Німеччини

Повстання ж в Ірані, що зараз триває, стало абсолютною несподіванкою для аятолли Алі Хаменеї. Це — як чорний лебідь. Ситуація виникла несподівано і в найбільш незручний час. Тобто, тоді, коли треба укласти угоду з росіянами. Сьогодні іранська влада розцінює повстання як підбурювання з боку західних країн, США. Ібрагім Раїсі — цей тегеранський м’ясник — вже заявив, що це все робить Байден. Тобто класична для тоталітарних держав, режимів, спроба перекласти на когось відповідальність і мобілізувати частину своїх прихильників на «протидію Америці».

Але повстання їм не вдалося придушити. Ці великі заворушення набувають ознак революційної ситуації і збройного повстання. Почасти ми бачимо застосування і насильницьких практик, і ненасильницьких. Ситуація дуже схожа з 1978 роком напередодні повалення режиму шаха, коли упродовж цілого року відбувалися подібні заворушення, які на початку зими 1979 призвели до повалення монархії і приходу до влади аятолли Рухолли Хомейні.

Якщо нинішній режим не ухвалить рішення потопити протести у крові, то він приречений як не в цьому році, то в наступному. Посилення санкційного тиску США може призвести до згортання всіх проіранських проєктів, а долучення до санкцій Європи і запровадження санкцій проти інших країн, які продовжують мати справу з Іраном, все це зможе призвести до стрімкого руйнування легітимності режиму аятолли. Тому перспективи тут є, здається, уперше, після понад 40 років режиму.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Предыдущая статьяЗАЕС підключено до резервної лінії електропередач після нетривалої роботи на дизель-генераторах
Следующая статьяПентагон рассматривает возможность оплаты Starlink для Украины, — Politico