Мешканці Липчанівки на Харківщині, яка очолила окупаційний орган влади, загрожує до 15 років ув’язнення

156

Мешканці Липчанівки на Харківщині, яка очолила окупаційний орган влади, загрожує до 15 років ув'язнення

Ізюмська окружна прокуратура Харківської області затвердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно 31-річної мешканки с.Липчанівка, підозрюваної у добровільному зайнятті посади, пов'язаної із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території (ч.5 ст.111-1 КК України).

"Під час окупації с.Липчанівка Ізюмського району місцева мешканка погодилася з пропозицією загарбників та обійняла посаду "голови" в незаконному органі влади "Бригадирівське сільське поселення", до складу якої входили кілька сіл району", — повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури.

За даними слідства, обвинувачена організовувала та контролювала роботу співробітників окупаційного органу влади, а також неодноразово брала участь у видачі гуманітарної допомоги з боку Росії. Крім того, встановлено, що обвинувачена демонстративно зірвала прапор України з місцевої адміністративної будівлі та кинула його на землю, повісивши замість нього прапор РФ.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.