Корупцію знищити неможливо, але вона має стати винятком, а не правилом — керівник САП

435

Корупцію знищити неможливо, але вона має стати винятком, а не правилом - керівник САП

Очільники антикорупційних органів країни відзначають неможливість повного викорінення в Україні корупції як явища загалом, однак підкреслюють реальність знищення передумов корупційних злочинів і неминучість покарання топчиновників.

"Наша місія — побудова сучасної Української держави, вільної від корупції… Ми визначили пріоритети у своїй діяльності й… концентруємося саме на діючій посадовій корупції", — сказав директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос на Всеукраїнському антикорупційному форумі "Доброчесність — майбутнє української державності" в Києві у вівторок.

За його словами, треба знищити передумови виникнення корупції у відомствах, де вона є природним явищем.

"Ми точно не подолаємо всієї корупції, точно не покриємо всіх сфер… Але вже точно продемонстрували й демонструватимемо, що ніхто не є недоторканним… І хотілося б уже бачити топпосадовців із реальними вироками", — звернув увагу директор НАБУ.

"На жаль, вона (корупція — ІФ-У) нікуди не дінеться. Шляху побороти корупцію повністю поки що немає — жодна країна з цим не впоралася…. Але ми можемо зробити корупцію в житті кожного українця скоріше винятком, ніж правилом", — сказав у свою чергу керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко.

Він зазначив, що нині прокурори у своїх розслідуваннях бачать, що корупційні прояви — це правило. "У деяких органах є навіть відповідні прейскуранти для оплати певних корупційних послуг. Головне наше спільне завдання — щоб це було винятком у майбутньому в Україні", — наголосив Клименко.