Допомагав загарбникам налагоджувати енергогосподарство під час окупації Харківщини: колаборанта з Луганщини судитимуть, — ФОТО

16

У Харкові заочно судитимуть колаборанта, який допомагав окупантам налагоджувати енергогосподарство під час окупації Куп’янщини.

У Червонозаводському районному суді Харкова заочно судитимуть 38-річного чоловіка за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України), про це повідомила пресслужба Харківської обласної прокуратури.

Колаборант — мешканець с. Підгорівка Старобільського району Луганської області.

Чоловік, маючи досвід роботи у сфері топлива, енергетики та вугільної промисловості, вирішив застосувати свої знання і навички в роботі на окупантів.

За даними слідства, у липні 2022 року обвинувачений приїхав у Куп’янськ і, погодившись на пропозицію представників рф, «обійняв» посаду «виконувач обовʼязків заступника начальника «Управління палива, енергетики та вугільної промисловості» в окупаційній адміністрації.

Колаборант звітував перед вищим керівництвом про виконання розпоряджень і вказівок, контролював роботу підлеглих працівників, проводив наради, а також узгоджував бюджет для виплати заробітної плати в російських рублях.

Також чоловік погоджував плани розвитку енергогосподарства і підвищення ефективності виробництва підприємств, розглядав пропозиції щодо їх реконструкцій і в цілому вживав усіх заходів для налагодження енергетичної структури на захопленій збройними силами рф території.

Після деокупації колаборант втік на непідконтрольні Україні території і наразі переховується від слідства, його оголосили у розшук.

Джерело: 057.ua