Як працює електричний велосипед

229

Велосипед, який сам їде, — так називають електробайки більшість потенційних райдерів. Насправді все дещо складніше, і кататися на такому транспорті можна як із використанням сили двигуна, так і самостійно. У чому особливість електричних велосипедів та як вони працюють, розкажемо далі. 

Принципи роботи

Перший велосипед був створений 1818 року. Щоправда, він не мав педалей. У 2023 році такий двоколісний транспорт уже не лише обладнаний ними та ручними гальмами, але й може рухатися з допомогою електродвигуна. Якщо ви шукаєте зручну та економну альтернативу автотранспорту для пересування містом на невеликі відстані, рішення купити електричний велосипед в Алло буде вдалим та обґрунтованим. 

Основні складники його конструкції — акумулятор, двигун та контролер. Що потужніша батарея, то більший запас ходу буде в транспорту. А від типу двигуна залежатиме швидкість та сила велосипеда. 

Розрізняють електробайки з трьома варіантами розташування мотора:

  • Переднє — створює відчуття, наче транспорт тягнуть уперед. Керувати таким байком важче. Проте переобладнати звичайний велосипед на передньопривідний найлегше. Крім того, такому байку підійде будь-яка система гальм. 
  • Заднє — дає змогу не відчувати різниці в кермуванні між електричним та звичайним велосипедом. Такий привід двигуна також відкриває можливості для підйому на круті схили та подолання інших перешкод. Але є складнішим у конструкції, тому перетворити свій класичний двоколісний засіб на електричний буде непросто. 
  • Через нижній кронштейн — чи не найзручніший варіант, єдиний недолік якого — ціна. Такі велосипеди прості в керуванні, не вимагають особливих видів гальм. Проте коштують найдорожче. 

Також є варіант так званого «середнього двигуна», коли підсилення спрацьовує під час крутіння педалей. Такий байк сам не їде. Але фізичних зусиль для його руху потрібно витрачати набагато менше. 

Щоб оцінити переваги всіх варіантів та вибрати найкращий, можна зробити аналіз характеристик актуальних моделей на сайті allo.ua. Перед ухваленням рішення порівняйте цінові діапазони, потужності та інші параметри для найвдалішої покупки. 

Аргументи на користь електробайка

Залежно від вибраного типу електровелосипеда переваг буде чимало. Якщо хтось є прихильником спортивного варіанту, коли крутіння педалей — на користь здоров’ю, можна взяти модель із середнім двигуном та використовувати електросилу лише за необхідності: на крутих підйомах чи коли вже втомилися. В інших випадках роботу здебільшого за вас виконуватиме транспорт. За цих умов катання буде:

  • екологічним;
  • комфортним;
  • без заторів та зайвих витрат на паливо. 

Додаткові аргументи на користь такого транспорту — він може розвивати лише безпечну швидкість до 25 км/год та водночас долати відстані до 60 км. А заряджати електровелосипед легко від будь-якої розетки за допомогою спеціального кабелю, що входить у комплект.