Україна отримала доступ до Трансбалканського коридору газу

325

Україна отримала доступ до Трансбалканського коридору газу

Фото: Укртрансгаз

Це рішення є важливим як для безпеки постачання, так і для розвитку ринку газу України

Тепер можна транспортувати газ неросійського походження – з LNG-терміналів у Греції та Туреччині або газ азербайджанського видобутку.

Україна отримала можливість здійснювати віртуальний реверс газу у точці з’єднання газотранспортної системи (ГТС) із Молдовою. Про це напередодні повідомив Оператор ГТС України.

“Уряд Молдови погодив рішення про необхідні зміни у законодавстві, які відкривають можливості всім компаніям користуватися послугою віртуального реверсу у точці з’єднання з Україною. Нарешті і для українських замовників послуг відкривається можливість транспортування по Трансбалканському коридору газу неросійського походження – з LNG-терміналів у Греції та Туреччини або газу азербайджанського видобутку”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що раніше цей механізм використовувався переважно замовниками із самої Молдови.

“Для наших міжнародних партнерів цей крок відкриває можливість зберігати газ, доставлений у LNG-термінали у Греції чи Туреччині, в українських підземних сховищах”, – додали у прес-службі.

“Це важливе рішення і для безпеки постачання, і розвитку ринку газу України, і для планування довгострокового бізнесу всього регіону з використанням інфраструктури Молдови. Воно, без сумніву, сприятиме безпеці постачання газу у країни Центральної та Східної Європи. Можливість відкрилася, а чи скористаються нею – залежить від трейдерів і наявного ресурсу за маршрутом”, – сказала директор з питань взаємодії з держорганами і міжнародними організаціями Оператора ГТС України Ольга Бєлкова.

korrespondent.net

Сообщение Україна отримала доступ до Трансбалканського коридору газу появились сначала на Новини Ю.

Предыдущая статьяНа Слобожанському напрямку ознак формування наступального угрупування російських окупантів не виявлено — Генштаб ЗСУ
Следующая статьяВо Франции или Польше может пройти «информационный Рамштайн»: что будут обсуждать