Іноземні трейдери закачали в українські підземні газові сховища понад 1,8 млрд. кубометрів газу

142

Іноземні трейдери закачали понад 1,8 млрд кубометрів газу в українські підземні сховища. Це вагомий крок на шляху до створення в Україні енергетичного хабу.

Такі дані станом на 13 вересня навела пресслужба Міненерго.

За словами очільника відомства Германа Галущенка, це стало можливим, зокрема, завдяки сертифікації ПСГ за європейськими стандартами.

«Європейські підземні газові сховища заповнені на близько 94%. Тому потужності «Укртрансгазу» для зберігання газу в ПСГ стають ще більш привабливими для європейських трейдерів. Це хороший знак для нас і для Європи, адже спільно ми посилюємо енергетичну безпеку континенту», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Варто зазначити, що Україна має найбільші газові сховища в Європі – об’ємом понад 30 млрд куб. метрів, з яких близько 15 млрд кубів може запропонувати європейським партнерам.
Нагадаємо, минулого тижня Проєктом енергетичної безпеки USAID було опубліковано звіт щодо стрес- тесту, ініційованого Міненерго та змодельованого міжнародною експертною групою. За його результатами українська ГТС та ПСГ готові успішно працювати в умовах воєнних викликів та у разі припинення транзиту російського газу.

inshe.tv