У російського диктатора Володимира Путіна через кілька місяців повномасштабної війни проти України з'явилися показові зміни у виразі обличчя, інтонації, темпі мови. Практикуючий фізіогноміст і психолог Олександр Іванов упевнений: подібні ознаки є наслідком втрати впевненості та стресових ситуацій.
Поведінку та зовнішність глави Кремля Іванов оцінив виданню "НВ". Експерт заявив, що бачить зміни у виразі обличчя Путіна, що вказують на стан тривоги, інформує UAINFO.org.
При цьому фізіогноміст вважає, що на першому етапі вторгнення російський президент був упевнений у собі.
"Тобто на початку [повномасштабної війни] у Путіна була абсолютна впевненість, а в останні кілька місяців у нього спостерігається велика невпевненість у своїй ситуації", – сказав Іванов.
Читайте також: Кремль замовив конвеєр позитивних новин про Путіна, він уже запрацював, – ЗМІ
Наприклад, під час виступу [з приводу проголошення анексії Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей 30 вересня] були явно помітні великі паузи між словами, що для Путіна не є стандартним чи нормальним", – продовжив експерт.
Крім того, вимова глави РФ стала більш м'якою, а не жорсткою, сильною або суворою, як у впевненої людини (це, за словами психолога, спостерігалося в перший час після 24 лютого-2022). Також Путін ковтає слова, не вимовляє їх чітко.
Щодо міміки, то президент країни-агресорки став набагато більше дивитися вниз, став більше жувати та прикушувати губи. Фізіогноміст пояснив, що це один із найпоширеніших проявів ситуативного стресу.
Читайте також: Піонтковський розповів, як Путін реагує на публічні приниження
"Втім, ми не бачимо його постійно, не можемо нормально відслідковувати його стан протягом дня чи тижня. Нам доступні лише якісь постановочні інтерв'ю, але навіть там, коли йдеться про гострі чи болючі для нього теми, у нього починають "грати" губи, він їх починає прикушувати та стискати. І в останні місяці це вже нормальна для нього ситуація, якої ще не було на початку [війни]. Таким чином, можна констатувати, що він постійно переживає стресові ситуації", – підсумував Іванов.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube