Самотні та нещасні люди старіють швидше, ніж курці

104

Самотні та нещасні люди старіють швидше, ніж курці

Згідно з новим дослідженням, проведеним компанією Deep Longevity, психічне здоров'я впливає на темпи старіння сильніше, ніж куріння та деякі захворювання. Особливо вразливими до передчасного старіння виявилися самотні та нещасні люди, які погано сплять.

Вчені оцінили вплив самотності, поганого сну та почуття незадоволеності на темпи старіння. І він виявилося значним, інформує UAINFO.org.

З віком у наших клітинах накопичуються різні молекулярні ушкодження, що сприяють загальному старінню організму та розвитку різних захворювань. У деяких людей ці молекулярні процеси протікають інтенсивніше, ніж в інших. Такий стан зазвичай називають прискореним старінням.

Читайте також: Секрети довголіття: звички, які корисні у будь-якому віці

На щастя, нарощування темпів старіння можна виявити ще до того, як виявляться перші наслідки. Компанія Deep Longevity займається розробкою моделей, що передбачають швидкість старіння на основі епігенетичних змін, зміни кінцевих ділянок хромосом (тіломір), а також експресії генів та концентрації різних метаболітів. Ці моделі можна використовувати для розробки антивікової терапії. Однак тепер колектив американських та китайських учених показав, що будь-яка подібна терапія має бути спрямована не лише на фізичне, а й на психічне здоров'я.

Вчені застосували методи глибокого навчання, щоб розробити новий «молекулярний годинник старіння», на основі результатів аналізів крові та біометричних даних 11 914 дорослих китайців.

Читайте також: Як дожити до 100 років: названо головні звички довгожителів

У результаті дослідники виявили ознаки прискореного старіння у людей з інсультом в анамнезі, захворюваннями печінки та легенів, у курців, а також у людей, які перебувають у вразливому психічному стані. Виявилося, що почуття самотності та нещасливості, тривожність та поганий сон збільшують біологічний вік людини навіть більше, ніж постійне куріння. Інші фактори, пов'язані із прискоренням старіння, включають також проживання у сільській місцевості, що, ймовірно, пов'язане з низькою доступністю медичних послуг.

Таким чином, на думку вчених, психологічним аспектом старіння не можна нехтувати ні в дослідженнях, ні при розробці антивікової терапії. Психічні та психосоціальні стани є одними з найнадійніших маркерів здоров'я та якості життя, проте в сучасній системі охорони здоров'я їх практично не враховують.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Предыдущая статьяВорог атакував Запоріжжя вранці у неділю
Следующая статьяНове звірство окупантів на Харківщині: росіяни розстріляли колону цивільних з дітьми, щонайменше 20 загиблих (відео)